Garážová vrata Ostrava | Telnar

Garážová vrata

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata Novoferm tl. 25 a 45 mm je to nejvyšší kvalita nabízená na Českém trhu
U vrat tl. 45 mm součinitel prostupu tepla U (W/m2.K)podle ČSN 730540-4 Ulz= 0,49W(m2.K) při tstř= 10 C

Vratové křídlo je tvořeno zateplenými lamelami:

 • Lamely sestávají ze dvou ocelových plechů síly 0,5 mm, izolačního jádra z tepelně izolující tvrdé pěny PUR, hustota 45 kg/m3. Síla 45 mm zaručuje izolační hodnotu Součinitel prostupu tepla k = 0,49 W/m2 oC. Lamely jsou rovněž z vnitřní strany zesíleny silnými ocelovými výztuhami, aby bylo zaručeno spolehlivé držení závěsů (pantů) a ostatních součástí během provozu. Složení povrchové úpravy: odmaštěný ocelový plech – vrstva zinku 12 μm – základní barva 5 μm. Zakončení lamel je kvůli ochraně a zesílení opatřeno pozinkovanými ocelovými kryty. Jednotlivé lamely do sebe zapadají přes tzv. zámek - zvýšení tepelně izolačních vlastností a bezpečnost provozu.
 • Lamely mohou být opatřeny prosvětlovacími okýnky o různém rozměru a tvaru.
 • Vratové křídlo se pohybuje ve speciálních, pro uživatele, uzavřených profilech pomocí kloubových závěsů s nastavitelnými držáky vodicích koleček, zasazených do vodících kolejnic, po kterých vyjíždí pod strop. S ohledem na místo montáže lze zvolit z typů kování: standardní, zvýšené, vertikální, snížené.
 • Pohyb vratového křídla usnadňuje pružinový mechanismus, umístěný v nadpraží vrat (standardní, zvýšené a vertikální kování) nebo na konci horizontálních výjezdů (snížené kování). Každé vratové křídlo je individuálně vyváženo torzní pružinou. Přenos pohybu je realizován pomocí lanových bubnů a lan uchycených v konzole spodní lamely vrat.

Těsnění vratového křídla je po stranách pomocí těsnících opěrných profilů uchycených ve svislé zárubni, na které dosedá vratové křídlo. Na podlaze 3-bodovým gumovým těsněním odolným proti hnilobě uchycené v Al. liště spodní lamely, tolerance nerovné podlahy cca 10 mm a v nadpraží příložnou gumou.

Sekční vrata NOVOFERM jsou vybavena standardně pojistkou při prasknutí pružiny, u vrat o ploše vratového křídla větší než cca 13 m2 také pojistkou při prasknutí lana – uvedené pojistky znemožní pohyb vrat při poškození pružiny, resp. lanka.

Ostatní technické údaje:

 • Velikost vrat lze dodat na základě požadavku objednatele až 7500x5000 mm.
 • Vrata nejsou určena pro zvukovou izolaci a do objektů s požadavkem na požární bezpečnost.

Design sekcí:

 • Tradiční kazetové a lamelové vzory byly v nedávné době rozšířeny o povrchy "Flat" - zcela hladký povrch a "Drážka", kde středová drážka vytváří opticky jasné a pravidelné line a zaniká spojení sekcí.
Lamela bílá Lamela dub-suk Lamela dub
Lamela bílá Lamela dub-suk Lamela dub
Drážka bílá Lamela zlatý dub
Drážka bílá Lamela zlatý dub
Kazeta bílá Kazeta zlatý dub Kazeta dub
Kazeta bílá Kazeta zlatý dub Kazeta dub

Barvy:

 • Vrata jsou standardně dodávána v bílé barvě s možností lakování cca 150 odstíny dle barevného vzorníku RAL. Dále lze vrata dodat v exkluzivním provedení imitací tmavého, zlatého dubu a mahagon.

Systém vrat:

 • Prosté ruční ovládání pomocí madla a tradičního zámku lze nahradit elektrickým automatickým pohonem s dálkovým ovládáním. Podle rozměru nadpraží rozlišujeme základní systémy kování a umístění pružin:
 • Přední: min 210 mm
 • Zadní: min 110 mm

Nadstandardní výbava:

 • Vrata lze doplnit integrovanými vstupními dveřmi.

Rozměry potřebné ke správnému výběru vrat a jejich montáži:

Rozměry

Kde nás najdete?

Garážová vrata Radek Telnar
1. května 263
725 25 Ostava - Polonka
Česká republika
...máme garážová vrata pro každou garáž v